Niezwykły koncert odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie. W programie znalazły się utwory włoskiego baroku, Benedetta Marcellego, Alessandra Scarlattiego, Arcangela Coreliego, Giovanni Battisty Pergolesego.
Wystąpił Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona, Marta Boberska – sopran, Aneta Łukaszewicz – mezzosopran, Krzysztof Garstka – klawesyn, dyrygent.
- Dziękujemy za wspaniałą muzykę - zwrócił się burmistrz Marcin Majcher do artystów na zakończenie koncertu. – Będziemy powracać do tych melodii po trudach każdego dnia. Wielkie wartości przyniósł nam wszystkim ten koncert. Serdecznie dziękuje.
Ksiądz proboszcz Jan Ziętarski złożył wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do tego koncertu.
Koncert prowadził Maciej Jaroń, który zaraz na początku podziękował burmistrzowi Marcinowi Majcherowi, zastępcy dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Marianowi Susowi, zarządowi Cementowni Ożarów na czele z prezesem Januszem Miłuchem. Podkreślił, że gościnność jest tu zawsze duża. Wydarzenie promowane jest z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Ten koncert jest wyjątkowy, mamy świetnych artystów, młodych wykonawców, którzy dają młodzieńczą werwę i doświadczenie – powiedział Maciej Jaroń. – To muzyka sakralna. Koncert jest poświęcony miłości, tej szczęśliwej i nieszczęśliwej. Solistkom, Marcie Boberskiej i Anecie Łukaszewicz, będzie towarzyszył zespół pod kierunkiem Krzysztofa Garstki.
Lidia Baranowska z impresariatu Polskiej Opery Królewskiej przypomniała, że zespół działa od 2018 r. Jego założycielem był Ryszard Peryt, od początku prowadzi go Krzysztof Garstka. W Ożarowie występowało 9 osób: Krzysztof Garstka – klawesyn, pozytyw, Marta Korbel – zastępca koncertmistrza, skrzypce, Kamila Guz – skrzypce, Alicja Sierpińska – skrzypce, Kacper Szpot – skrzypce, Natalia Reichert – altówka, Tomasz Frycz – wiolonczela, Grzegorz Zimak – kontrabas, Filip Zieliński – lutnia, teorba.
- To absolwenci różnych uczelni muzycznych, najwięcej warszawskich – podkreśliła Lidia Baranowska. – Zespół wykonuje muzykę polskiego i europejskiego baroku, dzieła oratoryjno-kantatowe, opery i muzykę instrumentalną. Teraz jeździmy po kraju i świecie z oratorium Mesjasz.
Marta Boberska, sopran, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 1994–2017 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracowała także m.in. z Operą Narodową. Prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w repertuarze kameralnym i oratoryjno-kantatowym. Współpracuje z wieloma zespołami i wykonawcami muzyki dawnej, wykonuje też muzykę współczesną. Występuje w teatrach i salach koncertowych w kraju i zagranicą, m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Finlandii, Japonii, Omanie, USA, Libanie, Ukrainie, Rosji.
Aneta Łukaszewicz, mezzosopran. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Jerzego Artysza (2004). W trakcie studiów rozpoczęła działalność koncertową. W repertuarze operowym zadebiutowała na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W latach 2004-2017 była solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Gościła w teatrach w Szwajcarii, Hiszpanii i Japonii. Występowała także Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Z powodzeniem występuje w repertuarze kameralnym i pieśniarskim.