Projekt finansowany z funduszy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+, akcja 1 -„Mobilność młodzieży i osób pracujących z młodzieżą".
Stowarzyszenie Kultury Fizycznej R.M.G - Boks Ożarów będzie organizowało projekt, pt. "Stop - wykluczeniu społecznemu i dyskryminacji kobiet w sporcie". Będzie polegał on na spotkaniu się trzech grup rówieśniczych z trzech klubów sportowych: klubu bokserskiego wnioskującego - R.M.G - Boks Ożarów (Polska) oraz organizacji partnerskich - A.S.D. Colle Sannita F.C. (Włochy), Association Footura (Bułgaria) .W 12- dniowym spotkaniu (nie licząc 2 dni podróży) weźmie udział po 10 uczestników z trzech krajów w wieku od 15 do 25 lat wraz z 1 liderem z każdego kraju. W grupie zachowana zostanie równowaga pomiędzy mężczyznami i kobietami. Spotkanie będzie miało miejsce od 18 lipca do 27 lipca 2017r.
Celami projektu są: walka z dyskryminacją kobiet w sporcie oraz wykluczeniem społecznym natury geograficznej, poprzez wspólne, międzynarodowe warsztaty: psychologiczne, językowe, kulturowe i sportowe, a także szereg działań przygotowanych przez młodzież na rzecz młodzieży. Zdobywanie doświadczeń przez ludzi młodych i członków organizacji poza murami szkoły poprzez uczenie się wzajemne od siebie; podniesienie kompetencji językowych; poznanie własnych kultur; zwiększenie zmysłu inicjatywy i przedsiębiorczości wśród uczestników projektu, wzrost pewności siebie oraz zwiększenie zawodowych i osobistych aspiracji; promowanie wspólnych działań, wymiany młodzieży i projektów unijnych (nawiązanie nowych znajomości, nauka pracy w grupie, promowanie wzajemnej pomocy).
Wymiana przygotowana jest przez młodzież w oparciu o ich potrzeby. Ważnym elementem projektu są działania podejmowane przed spotkaniem międzynarodowym - zajęcia dotyczące kultur, językowe, psychologiczne. Tematy zajęć zostały wybrane przez młodzież.
Metody zastosowane do realizacji zadania będą należały do grupy metod pozaformalnych, aktywizujących uczestników.
Głównym zadaniem projektu będzie wymiana doświadczeń poprzez aktywne uczenie się wzajemne. Młodzież spotka się z ciekawymi ludźmi, sportsmenkami, sędzinami sportowymi, weźmie udział w licznych przygotowanych przez siebie przy wsparciu fachowców warsztatach. Zaplanowano wycieczki do Krakowa, gdzie młodzież odbędzie warsztaty antydyskryminacyjne w Żydowskim Muzeum Galicja oraz do Lublina gdzie spotka się z Karoliną Michalczuk pięściarską (Mistrzyni Świata i Europy, 13 krotna Mistrzyni Polski). Klub R.M.G. Boks Ożarów w ramach zajęć kulturowych zorganizuje również dla gości atrakcję w postaci poszukiwania lasów z detektorami metalu w poszukiwaniu starych monet, przedmiotów. Zaplanowano również mecz piłkarski kobiet z drużyną z R.M.G Boks Ożarów kontra drużyna Erasmusa + (Polska, Włochy, Bułgaria) jako promocję kobiet w sporcie Jako produkt finalny młodzież przygotuje według własnej koncepcji, film, prezentację multimedialną oraz broszurę. Zaprezentuje je podczas spotkań z przedstawicielami lokalnych władz Burmistrzem Ożarowa oraz Starostą opatowskim oraz społecznością lokalną. Rezultatem zrealizowanego zadania będzie zdobyta wiedza i doświadczenie w tematyce dyskryminacji kobiet w sporcie, tolerancji, nabycie szeregu nowych umiejętności interpersonalnych, zwiększenie zasobu słownictwa obu krajów i wiedzy na temat krajów partnerów oraz stosunków międzyludzkich i zwyczajów w nich panujących. W wyniku przeprowadzenia projektu uczestnicy zyskają: Youthpass oraz certyfikaty. Wymiana grup rówieśniczych przyniesie długoterminowe korzyści zarówno dla młodzieży jak i klubów oraz organizacji zaangażowanych w projekt.