Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie stało się salą koncertową. Odbył się tu koncert „Elegia” w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz. Gwiazdą był znany tenor Adam Zdunikowski.
W programie wystąpili: Adam Zdunikowski – tenor, Tomasz Strahl – wiolonczela, Artur Jaroń – fortepian. oraz Orkiestra Smyczkowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludwika Różyckiego w Kielcach pod batutą Wojciecha Pławnera. Maciej Jaroń, który ukończył akademię i od dwóch lat jest stypendystą w Szwajcarii, prezentował się na skrzypcach. Jeden z najwybitniejszych polskich trębaczy, profesor akademii w Bydgoszczy, Tomasz Ślusarczyk, zagrał na trąbce barokowej.
Występ zaczął się od utworu dość dramatycznego, jakim była „Elegia” Mikołaja Góreckiego poświęcona pamięci jego ojca, wybitnego kompozytowa Henryka Mikołaja Góreckiego w wykonaniu znakomitego wiolonczelisty Tomasza Strahla i młodzieży kieleckiej szkoły muzycznej. Finał był za to optymistyczny, radosny, melomani usłyszeli utwór Jerzego Fryderyka Haendla, ”Suitę” na trąbkę i orkiestrę smyczkową. Zabrzmiała też najsłynniejsza kompozycja Mieczysława Karłowicza „Serenada na smyczki”. Pomiędzy tym były również utwory barokowe grane na altówce i tak dobrane pieśni, by łączyły w sobie to wszystko, co wyraża muzyka instrumentalna i muzyka wokalna.
- Przeżyliśmy ucztę duchową, jesteśmy ukontentowani – powiedział po koncercie burmistrz Marcin Majcher. - Zasługa to artystów, którzy przed nami wystąpili. Festiwal odbywa się po raz dwudziesty trzeci. Artur Jaroń promuje wybitnych artystów z całego świata, przypomina wybitna artystkę Krystynę Jamroz, która wywodziła z Buska-Zdroju. My cieszymy się, że niewielki odprysk tej imprezy może odbywać się u nas. Zaprezentowali się też przed nami uczniowie szkoły. Życzymy im, by występowali na wielkich scenach. A wybitnym artystom życzymy, by dobry duch ich nie odstępował, bo talent wybitny to dar od Boga. By zawsze osiągali to, czego sobie zapragną.
Zadowolony z koncertu był też dyrektor festiwalu Artur Jaroń, który przypomniał, że jego przesłaniem była nuta optymizmu. Zawsze warto wierzyć, z nadzieją patrzeć w przyszłość, którą nadzieją są młodzi ludzie. - Mistrzowie i młodzież, połączenie młodości, entuzjazmu i profesjonalizmu dało piękny efekt – nie ukrywał dyrektor. - I jeśli mamy budować polska kulturę muzyczną, trzeba młodym dać szansę. Bo często nawet nie wiemy, jakie pokłady kryją się wśród młodych ludzi, w młodych talentach. Entuzjazmem potrafią góry przenosić. Jestem zadowolony , że po raz pierwszy festiwal zagrał w tak pięknej akustyce, w tym kościele. Mam nadzieję, że będziemy się tu widywać, bo daje nam możliwość posłuchania większych form instrumentalnych.
Koncertowi w Ożarowie patronowali: zorganizowali: burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Grupy Ożarów S.A. Andrzej Ptak, prezes Ożarowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Marcin Kwieciński, kustosz sanktuarium, ksiądz Jan Ziętarski.